Bugun...

İstanbul Gündemi

aaaa

            6 Kasım/Açılış

 

İtalyan Lokantası Açılış-Etiler/19:30

 

Maccarni Picco adlı restaurantın açılışı münasebetiyle bir deksepsiyon düzenlenecektir. Resepsiyona, Türk ve  İtalyan sanat dünyasından önemli isimler katılacaktır. Sizleri de aramızdan görmekten büyük mutluk duyacağız.

 

Yer: Nispetiye Cad. No:132/10-Etiler – İSTANBUL

---------------

   

4-5 Kasım/Kongre

    Sermaye Piyasaları Kongresi

    04 Kasım 2016, 09:30

    Wyndham Grand Hotel Levent -

 

    Sermaye Piyasaları Kongresi, 4-5 Kasım 2016 tarihlerinde Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından; Borsa İstanbul, Takasbank, Merkezi Kayıt Kuruluşu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi stratejik ortaklığı ve Borsa Aracı Kurumları Derneği (BAKYD), CFA Society Istanbul, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Endeavor Türkiye, Borsaya Kote Ortaklık Yöneticileri Derneği (KOTEDER), Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD), Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK), Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) desteği ve Bloomberg HT stratejik medya ortaklığı ile Wyndham Grand Hotel Levent’te düzenlenecek.

 

--------------------------

 

Basın daveti

    FİNANSBANK

    21 Ekim 2016, 09:30

    -

 

   Orta Doğu ve Afrika’nın lider finansal kuruluşu QNB Group’un ana sermayedarımız olması ile gücümüze güç katıyoruz. Türkiye’nin lider finans kuruluşlarından olan Bankamızın yeni dönemi hakkında bilgi vermek ve yeni kurumsal kimliğimizi ilk kez sizlerle paylaşmak üzere Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Aras ve Genel Müdürümüz Temel Güzeloğlu'nun katılımıyla basın toplantısı düzenlenecektir.

    Basın daveti

    Yıldız Kuluçka merkezi

    20 Ekim 2016, 13:30

    Yıldız Kuluçka-YTÜ Davutpaşa Kampüsü Yıldız Teknopark A1 Blok -

 

    Türkiye'nin girişimcilik ekosisteminin tüm paydaşlarına ev sahipliği yapacak ve bu alanda, Türkiye'nin en büyüğü olma özelliğine sahip "Yıldız Kuluçka" açılış basın toplantısı.

    Kongre

    Türkiye Tasarım Haftası

    19 Ekim 2016, 10:00

    19-23 Ekim / Lütfi Kırdar Kongre Merkezi ve Sergi Sarayı -

 

    Tasarım dünyası, 19-23 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul’da ilk kez düzenlenecek olan Türkiye Tasarım Haftası’nda bir araya gelecek. Lütfi Kırdar Kongre Merkezi ve Sergi Sarayı’nda T.C. Ekonomi Bakanlığı ve TİM işbirliğinde gerçekleşecek Türkiye Tasarım Haftası’nda endüstriyel tasarım, moda ve görsel iletişim tasarımının önde gelen isimleri, uluslararası ve Türk sergiler, globalde yükselen Türkler, tasarımla fark yaratan ürünler, bu yıl beşincisi düzenlenen Design Turkey Ödülleri ve sergisi, İhracatçı birliklerinin yarışmalarının finalist sergileri, tasarım ofisleri, tasarım okulları ve tasarıma dair daha pek çok öğe ziyaretçilerle buluşacak.

    Basın daveti

    Messe Frankfurt Istanbul

    19 Ekim 2016, 10:00

    -

 

    Messe Frankfurt Istanbul ve İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan ve banyo ekipmanları, yapı, enerji, havalandırma ve yenilenebilir enerji teknolojileri sektöründeki gelişmelerin, yeniliklerin aktarılacağı “ISH 2017 - Partner Ülke Türkiye” Basın Toplantısına davetlisiniz. Messe Frankfurt CEO’su Wolfgang Marzin ve İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zeki Poyraz’ın konuşmacı olarak yer alacağı, ayrıca Türkiye’den Sektörel Dernek Başkanları ile Almanya’dan BDH (Federation of German Heating Industry), FGK (Association of Air Conditioning and Ventilation in Buildings), VDS (Association of The German Sanitation Industry) veZVSHK (The German Sanitation, Heating and Air Conditioning Association) dernekbaşkanlarının katılımı ile gerçekleşek.

    Basın daveti

    İsveç Büyükelçiliği

    19 Ekim 2016, 09:00

    -

 

    İsveç Büyükelçiliği, İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Ticaret Ofisi Business Sweden tarafından, Türkiye’de bulunan İsveçli firmaların Türkiye ekonomisine yönelik görüşlerinin incelendiği kapsamlı bir araştırmanın sonuçlarını bir basın toplantısıyla açıklıyor.

    Basın daveti

    Aktif Bank

    13 Ekim 2016, 10:00

    -

 

    Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası Aktif Bank, sektöründe bir ilki daha hayata geçirmeye hazırlanıyor.  Toplantı Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer ve Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı’nın katılımıyla gerçekleşecek.

    Seminer

    Karekodlu Çek uygulaması ve Çek Kanunu

    13 Ekim 2016, 10:00

    İTO Merkez Bina - Eminönü -

 

    İstanbul Ticaret Odası (İTO), yeni yıldan itibaren zorunlu hale getirilen Karekodlu Çek uygulaması ve Çek Kanunu’nda yapılan son değişiklikleri bir seminerle üyelerine anlatacak. Seminerin açış konuşmalarını İTO Başkanı İbrahim Çağlar ve Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Genel Müdürü Kasım Akdeniz gerçekleştirecek.

   

Yeni Ürün Lansmanı

 

13 Ekim 2016-18:30-23:30

 

Dünyanın en eski viski markalarınan biri olan 100 PIPERS, Extrabitirra 100 PIPERS ürününü, turizmciler,gastro-drunk uzmanları ve basın mensupları eşliğinde  kamuoyu ile paylaşacak. Sait Halim Paşa Yalısı’ndaki etkinilğe İskoç ve İngiliz viski uzmanları da katılacak.

 

Basın daveti

    Sabancı Vakfı -Güler Sabancı

    13 Ekim 2016, 09:30

    Sabancı Center, 4. Levent -

 

    Sabancı Vakfı olarak, herkesin eşit fırsatlara sahip olmasının ve sosyal hayata aktif katılım göstermesinin toplumsal gelişme adına önemli olduğuna inanıyor, Hibe Programları kapsamında sivil toplum kuruluşlarının Kadınların, Gençlerin ve Engellilerin yaşamında fark yaratan projelerine destek olmaya devam ediyoruz. Her yıl düzenlediğimiz “Ekim Zamanı – Deneyim Paylaşım Toplantısı”nda bu yıl, erken yaşta evlilikleri önlemek, engellilere yönelik ayrımcılıkla mücadele etmek ve gençlerin sanat yoluyla topluma katılımını artırmak gibi farklı amaçları kapsayan projeler aracılığıyla toplumsal sorunlara çözüm arayan 8 sivil toplum kuruluşunun temsilcisini hikayelerini dinlemek üzere bir araya getiriyoruz.

    Konferans

    SBE16 İstanbul Konferansı

    13 Ekim 2016, 09:00

    13-14-15 Ekim Swissotel The Bosphorus -

 

    Türkiye’de ilk kez, Türkiye İMSAD organizasyonuyla 13-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Swissotel The Bosphorus İstanbul’da gerçekleştirilecek olan SBE16 İSTANBUL Konferansı’na çok az bir süre kala konferans detayları da hızla şekillenmeye devam ediyor. Sürdürülebilir bir gelecek için fikirler, yöntemler ve tekniklerin gündeme taşınarak çözüm arayışlarının yapılacağı aynı zamanda Türkiye’nin iklim değişikliği kapsamındaki ulusal vizyonunun konuşulacağı konferansa bugüne dek 160 bildiri özeti gönderildi. Bu bildirilerin 110’u kabul edildi. SBE16 ISTANBUL Konferansı çerçevesinde; sürdürülebilir, yeşil, dayanıklı ve akıllı binalar, kentler ve metropoller ile ilgili konuların tüm yönleriyle işleneceği konferans, inşaat sektörünün tüm aktörlerinin desteğiyle gerçekleşecek. Konferansla ilgili daha fazla bilgi için; sbeistanbul.com

 

 

 

Ödül töreni

Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması

12 Ekim 2016, 19:00

-

 

Kadın girişimciliğinin, Türkiye ekonomisi için en önemli itici güçlerden biri olduğu inancıyla 2006’da yola çıkan Garanti Bankası, konuyu farklı bir segmentte ele almasının 10. yılını kutluyor. Bu kapsamda, Garanti’nin, Ekonomist dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ile birlikte hayata geçirdiği ve bu yıl 10.su yapılan “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması”nın ödül töreni, 12 Ekim Çarşamba akşamı düzenlenecek. Törene, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sanem Oktar, Ekonomist ve Capital Dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş ve jüri üyelerinin yanı sıra kadın girişimciler katılacak.

Basın daveti

Rekabetçi Sektörler Programı

12 Ekim 2016, 11:00

İstanbul Swiss Otel -

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla hayata geçirilen Rekabetçi Sektörler Programı’nın yeni dönemini anlatmak üzere Bilim ve Sanayi Bakanı Sayın Dr.Faruk Özlü’nün katılımıyla 12 Ekim Çarşamba günü  saat 11:00’de İstanbul Swiss Otel’de bir toplantı gerçekleştirilecektir. Gerçekleştirilecek bu toplantıda yeni dönem desteklere yönelik proje geliştirilmesi, projelerin seçim ve uygulama süreçleri gibi konular hakkında bilgi sunulacaktır.

Basın daveti

İtalyan Büyükelçisi Luigi Matiolo

12 Ekim 2016, 09:30

-

 

İtalyan Hükümeti’nin Otantik İtalyan gıda ürünleri ve şaraplarının tanıtılacağı, “Autentico Italiano” projesi için geri sayım başladı. Son dönemde, İtalya - Türkiye ekonomik ilişkilerinin gelişmesine bağlı olumlu havanın lezzete de yansıyacağı “Autentico Italiano” projesinin etkinlik programı, İtalyan Büyükelçisi Luigi Matiolo’nun ev sahipliğinde, İtalyan Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) İstanbul Direktörü Aniello Musella’nın da katılımıyla, düzenlenecek basın toplantısı ile açıklanacak.

Basın daveti

TRENDYOL GALATASARAY

11 Ekim 2016, 10:00

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena -

 

Moda e-ticaretinde sektör lideri olan ve modayı herkes için ulaşılabilir kılmayı hedefleyen Trendyol, Türk sporunun yurt içi ve yurt dışındaki en önemli temsilcilerinden Galatasaray A Bayan Voleybol Takımı’na sponsor oluyor. Lider markaların buluştuğu bu sponsorluk lansmanında Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Trendyol’un kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu ,Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yüce, Galatasaray A Bayan Voleybol Takımı Başantrenörü Ataman Güneyligil, Kaptan Nihan Güneyligil katılacak. Galatasaray A Bayan Voleybol Takımı, yeni sezonda göğsünde Trendyol’u taşıyarak maçlara çıkacak.

Basın daveti

Gedik Yatırım

11 Ekim 2016, 09:30

Raffles Hotel-Zorlu Center -

 

Sektörün köklü kuruluşu Gedik Yatırım, teknolojik yatırımlarına hızla devam ediyor. Anadolu Ajansı ile işbirliğine imza atan Gedik Yatırım, yatırımcılarına sunduğu elektronik platformlarındaki haber ve data akışını Ajansın geniş veri-haber ağı aracılığıyla sağlayacak. Sektörde bir ilk olan bu işbirliği, kurumun yatırımcılarına kullanım kolaylığı ile geniş alanda bilgi ve veriye erişimi imkanı sunacak. Bu kapsamda, işbirliğine dair bilgilerin aktarılacağı ve Gedik Yatırım, Anadolu Ajansı üst düzey yöneticilerinin hazır bulunacağı bir toplantı düzenlenecektir. İlgili toplantıda Gedik Yatırım’ın özel olarak hazırlamış olduğu ve önümüzdeki dönemdeki finansal/ekonomik riskler, beklentiler, fırsatlar ve bunlara bağlı yatırım stratejilerin incelendiği strateji raporu da ana hatlarıyla sunulacaktır. Toplantıya Gedik Yatırım, Yönetim Kurulu Üyesi Onur Topaç, Genel Müdür Metin Ayışık, Araştırma Müdürü Üzeyir Doğan ve Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Metin Mutanoğlu katılacaktır.

Basın daveti

Mehmet Öğütçü; Bosphorus Energy

11 Ekim 2016, 09:00

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Dolmabahçe C Salonu -

 

Hem dünyada hem de Türkiye'de hepimizin hayatını derinden etkileyecek "oyun değiştirici" gelişmelerin yaşandığı bir dönemde beşinci The Bosphorus Energy Club toplantısı 11 Ekim 2016 tarihinde İstanbul'da toplanıyor. Navigating through new transformation ın energy: What decisions and policy actions by business and government leaders?” ana teması çerçevesindeki toplantı 23 üncü Dünya Enerji Kongresi kapsamında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenleniyor.  Her zamanki gibi enerji-yatırım-jeopolitika denklemini esas alan toplantıya uluslararası ve yerli ana oyuncular ve paydaşlar katılıyor. Kulüp Başkanı Mehmet Öğütçü, sizleri de Salı günü saat 09:30-17:00 arasında Dolmabahçe C salonunda cereyan edecek, basına açık hararetli tartışmalara davet ediyor. 11 Ekim akşamı Bosphorus Shangrila Hotel'de sadece Kulüp üyelerinin ve özel konukların davetli olduğu, PwC evsahipliğinde düzenlenecek kısıtlı özel akşam yemeği tartışmaları ise önemli karar ve değerlendirmelere sahne olacak.

Etkinlik

TOBB Startup İstanbul

10 Ekim 2016, 08:30

Volkswagen Arena -

 

Birçok uluslararası kuruluş tarafından Avrasya bölgesinin en önemli yeni ekonomi etkinliklerinden biri olarak gösterilen TOBB Startup İstanbul bu yıl dördüncü kez dünyanın en önemli internet vizyonerlerini bir araya getiriyor. ABD, Avrupa, Asya ve Afrika’dan gelecek yüzlerce girişimci ve yatırımcının katılacağı etkinlikte girişimcilik ekosistemine dair pek çok konu dünyanın dört bir yanından gelen uzmanlar tarafından masaya yatırılacak. Ayrıca 135 ülkeden 25 bin başvuru arasından değerlendirmeler sonucu daha önce seçilen 100 girişim sahibi de sunumlarla girişimlerini yatırımcılara anlatma fırsatı bulacak. Etkinlik kapsamında, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmasını yapacağı ve aralarında Doğan Online’nın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner ile Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı gibi Türkiye ekonomisinin önde gelen isimlerinin de bilgi ve birikimlerini paylaşacak.

Konferans

TEDxİKÜ

08 Ekim 2016, 10:00

İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi -

 

Kar amacı gütmeyen “Paylaşılmaya Değer Fikirler”i yaymak amacıyla kurulmuş küresel konferanslar serisi TED, Türkiye’de de farklı temalarda düzenlenmeye devam ediyor.

Technology, Entertainment ve Design (Teknoloji, Eğlence, Tasarım) sözcüklerinin baş harflerinden oluşan, 32 yıllık geçmişe sahip organizasyon bu kez İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından organize ediliyor.

Basın daveti

Shell Eco-marathon

08 Ekim 2016, 09:30

TİM Kampüsü, Dış Ticaret Kompleksi Çobançeşme Mevkii Sanayi Cd. B Blok Yenibosna -

 

Gençleri daha az enerjiyle daha fazla yol kat eden araçlar tasarlayıp üretmeye teşvik etmek amacıyla küresel ölçekte 31 yıldır düzenlenen Shell Eco-marathon yarışması, Shell Türkiye ve Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliğiyle bu yıl ikinci kez Türkiye’de gerçekleştirilecek. Gençlerimizin mühendislik, enerji, otomotiv teknolojileri ve inovasyon alanındaki çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Shell Eco-marathon Türkiye yarışması öncesinde, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem’in ev sahipliğinde 8 Ekim Cumartesi günü basın toplantısı ve açılış töreni düzenlenecek.ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • MARKALAR
  MARKALAR
 • AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI ZİYARETİ
  AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI ZİYARETİ
 • Millet için EVET
  Millet için EVET
 • Gündem Ekonomi Haber
  Gündem Ekonomi Haber
 1. MARKALAR
 2. AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI ZİYARETİ
 3. Millet için EVET
 4. Gündem Ekonomi Haber
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 1. Osman Zeki Öner
 2. Osmanlı
 3. Kubat Ötme Bülbül
 4. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 5. Aytaç Doğan İç Benim İçin
 6. İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI